Pytania czytelników | Cyber Centrum

Cyber Centrum |

Blog firmowy – odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, rozwiązania powtarzających się problemów naszych klientów, porady informatyczne, nowinki z branży IT, informacje z życia firmy
Subskrybuj RSS

Pytania czytelników

Naprawa komputerów legnica

Zapraszam do zadawania nam pytań.

Jeśli odpowiedź będzie obszerna lub pytanie będzie się powtarzać, odpowiemy na nie w osobnym wpisie.

Wszelkie komentarze, nie będące pytaniami związanymi z zakresem tematycznym bloga, zostaną usunięte bez dodatkowych ostrzeżeń.

12 komentarzy »

Iwona:

To ja po znajomości zadam pierwsze pytanie.
Co ile należy formatować dysk i reinstalować Windowsa?

18 czerwca 2010 | 17:15

Pytanie o tyle ciekawe, że napisze odpowiedź w osobnym wpisie.

18 czerwca 2010 | 17:18
Kamil:

Czy przy probie odzyskiwania danych jest możliwość trwałego uszkodzenia twardego dysku?

2 sierpnia 2010 | 21:49

Witam
I tak i nie :-)

Wszystko zależy od tego jaka jest przyczyna utraty danych.

Jeśli utarta wynika z błędu logicznego, wywołanego: wirusem, usunięciem pliku przez użytkownika, formatem dysku etc.
To odzyskanie danych w żadnym wypadku nie spowoduje jakiegokolwiek uszkodzenia dysku!

Jeśli natomiast utrata danych ma podłoże fizyczne: upadek dysku, zalanie, zwarcie elektryczne itp. to istnieje prawdopodobieństwo trwałego uszkodzenia dysku.

Mam nadzieję, że wyczerpująco odpowiedziałem na Twoje pytanie. Postaram się za jakiś czas wrzucić na bloga tekst na ten temat. W przypadku dalszych pytań, pozostaję do dyspozycji!

Pozdro

3 sierpnia 2010 | 10:42

Czy jak na razie dobrym sposobem na ostateczne pożegnanie z wirusami dla kogoś, kto nie korzysta z gier, ani aplikacji, a jego głównym narzędziem pracy jest przeglądarka internetowa jest instalacja windowsopodobnej (dla użytkownika) dystrybucji Linuxa, np. Ubuntu?

24 listopada 2010 | 04:13

Jeśli ktoś korzysta tylko i wyłącznie z przeglądarki to można podejść do Google Chrome OS. System operacyjny oparty jedynie o przeglądarkę. Jeśli to za mało, to faktycznie Ubuntu będzie optymalnym wyborem.

24 listopada 2010 | 13:43
tomek:

Moje pytanie dotyczy tematu wcześniej wspomnianego: http://cybercentrum.pl/blog/2010/09/jak-odzyskac-uszkodzone-konto-profil/
Jak przywrócić konto lokalne bez utraty danych, nie jestem pewien czy juz sie pojawił ten wątek z tego co czytałem miał sie pojawić.

22 października 2013 | 00:40

Witam, pod linkiem do którego Pan się odwołuje, znajduje się właśnie instrukcja jak to zrobić bez utraty danych :-)
Jeśli nie o to chodzi – to proszę doprecyzować pytanie…. Pozdrawiam!

23 października 2013 | 13:22
tomek:

Witam ponownie :) mianowicie dokładnie chodzi mi o to że posiadam jedno konto i ono ma uprawnienia administratora. Nie posiadam żadnych kont więcej jeśli się nie mylę w tym temacie: http://cybercentrum.pl/blog/2010/09/jak-odzyskac-uszkodzone-konto-profil/
jest opisane jak to naprawić jeśli posiada się wiecej niż jedno konto. Użytkownik Janek zadał to pytanie i został poinformowany że jeśli ma tylko jedno konto to pozostaje naprawa systemu po zabotowaniu z płyty głownej. Jeśli mógłby mi Pan wyjaśnić jak dokładnie wygląda taka sytuacja w przypadku jednego konta i czy przez naprawe systemu z płyty botowania utrace swoje dane ?

24 października 2013 | 17:27

Witam
A więc po kolei. W Pana przypadku problem można rozwiązać na dwa sposoby:
1. Spróbować aktywować ukryte/nieaktywne konto administratora (jest wbudowane w system od czasów windowsa XP). Specjalnie dla Pana dodałem na ten temat osobny wpis…
2. Zrobić instalację systemu tzw. nakładkową. spowoduje ona podmianą plików systemowych – bez utraty danych użytkownika (opcja dostępna przy instalacji systemu z płyty oraz często dostępna w recovery przy laptopach)
Kolejność metod nie jest przypadkowa!

Pozdrawiam

25 października 2013 | 14:14
ANDRZEJ:

Witam.Podczas instalacji sterownika z oryginalnej płyty zawierającej program oraz sterownik otrzymuję komunikat „Wystąpił problem z aplikacją DriverInstall32.exe i zostanie ona zamknięta”.Komunikat natychmiast znika.Powtarzałem wielokrotnie bez powodzenia.Jak temu zaradzić ?

19 października 2014 | 11:29

Najprościej, najłatwiej, najszybciej i najlepiej będzie pobrać ze strony producenta (podzespołu od którego jest ta płytka) najnowszą wersję sterownika, dedykowaną do Pana wersji systemu. Z reguły odradzam instalowanie sterowników z płytek, bo najczęściej, w chwili instalacji, są one już nieaktualne ;-)

20 października 2014 | 13:31
Zadaj pytanie / Napisz komentarz