Najlepszy program antywirusowy | Cyber Centrum

Cyber Centrum |

Blog firmowy – odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, rozwiązania powtarzających się problemów naszych klientów, porady informatyczne, nowinki z branży IT, informacje z życia firmy
Subskrybuj RSS

Najlepszy program antywirusowy

środa Lip 28, 2010


Poruszanie tego tematu to jak włożenie kija w mrowisko. Z reguły jest tak, że ilu informatyków, tyle „najlepszych” programów antywirusowych. Co ciekawe, wszyscy mogą mieć rację. Wszak jeden informatyk będzie buszował głęboko w otchłani Internetu, a inny będzie zaledwie dryfował po jego powierzchni. Stąd jeden będzie potrzebował wysokiej jakości, nowoczesnej łodzi podwodnej, drugiemu wystarczy żaglówka. Najlepsze według mnie przedstawię w dzisiejszym wpisie.

Do domu lub dla żeglarza

Jeśli z Internetu korzystasz pobieżnie: przeglądasz sprawdzone strony www, nie otwierasz nieznanych linków lub załączników, nie uruchamiasz niebezpiecznych aplikacji itp. to proponował bym wybór darmowego programu łączącego wysoką skuteczność z prostotą konfiguracji. Osobiście polecam dwa programy: avira lub avast, najczęściej ten ostatni.

Program Avast! można bezpłatnie ściągnąć ze strony producenta, po zarejestrowaniu można za darmo używać go rok czasu. Prosty w instalacji i konfiguracji, wiele dodatkowych usług np. skaner programów p2p, poczty czy komunikatorów.

Dla firmy lub użytkownika bardziej wymagającego

Jeśli jesteś osobą, która stale testuje nowe oprogramowanie, przegląda dziesiątki niebezpiecznych stron lub zależy tobie na maksymalnym poziomie bezpieczeństwa Twojego komputera. W tym przypadku w grę wchodzą jedynie programy komercyjne czytaj płatne. Według mojej opinii na rynku są dwa produkty, na które zwróciłbym uwagę. Są to Norton Internet Security oraz ESET Smart Security. Tym razem zalecam to pierwsze.

Wszystkie wymienione powyżej, są kombajnami zawierającymi szerokie spektrum funkcjonalności, gdzie usuwanie wirusów jest zaledwie jedną z funkcji, jednak w tym wypadku różnica w cenie zaledwie kilkudziesięciu złotych powoduje, że decydowałbym się na zakup właśnie tego typu rozwiązania.

Na koniec drobna uwaga, we wpisie założyłem, ze dysponujemy średniej klasy „dzisiejszym” komputerem. A jakiego programu antywirusowego Ty używasz?

Zadaj pytanie / Napisz komentarz