Uszkodzony profil lokalny | Cyber Centrum

Cyber Centrum |

Blog firmowy – odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, rozwiązania powtarzających się problemów naszych klientów, porady informatyczne, nowinki z branży IT, informacje z życia firmy
Subskrybuj RSS

Uszkodzony profil lokalny

środa Wrz 1, 2010

Uszkodzenie profilu lokalnego może przytrafić się każdemu. Wystarczy, że złapiemy jakiegoś złośliwego wirusa, przydarzy nam się błąd zapisu podczas włączania lub zamykania systemu Windows, uszkodzenie dysku spowodowane jego zużyciem.

Problem ten objawia się pojawieniem się dwóch komunikatów, komunikatem, wyskakujących podczas logowania, tuż po wyborze użytkownika. Komunikaty informują nas, że system nie mógł załadować profilu lokalnego oraz informacja, że system załadował profil tymczasowy i żadne wprowadzone zmiany nie zostaną zapisane po wylogowywaniu. Po czym ukazuje nam się widok, jakbyśmy dopiero zainstalowali system: domyślna tapeta, praktycznie pusty pulpit itp.

Żeby zrozumieć, o co tu chodzi, nalezą się dwa słowa wyjaśnienia czym w ogóle jest profil systemu Windows, po co nam one są i jakiego rodzaju profile w systemie występują.

Czym jest profil użytkownika Windows

Profil to miejsce, w którym system  przechowuje indywidualne ustawienia środowiska pracy takie jak: ustawienie tapety oraz ikon pulpitu, ustawienie graficzne okien, skrótów do programów w menu start, konfiguracje aplikacji, ulubione witryny  itp., dla każdego użytkownika logującego się do systemu.

Typy profilów

Profil Lokalny – to typ profilu najczęściej używany w systemach Windows. Tworzony jest podczas pierwszego logowania do komputera i przechowywany na dysku twardym komputera. Każda zmiana wprowadzona w tym profilu dotyczyć będzie tylko tego komputera, na którym została wprowadzona.

Profil Mobilny –  tworzony jest przez administratora systemu i przechowywany na serwerze. Każda zmiana profilu zapisywana jest na serwerze, dzięki temu, użytkownik może logować się na różnych komputerach i na każdym będzie miał swoje ustawienia.

Uwaga! Przy jego stosowaniu tego profilu zalecane jest maksymalne „odchudzenie” przechowywanych na nim informacji np. nie zapisujemy niczego na pulpicie, bo informacja o tym (plik) będzie przesłana na serwer. Zbyt duży profil powodować będzie, długi okres logowania do systemu.

Profil Obowiązkowy – analogicznie jak  przy profilu mobilnym. Różnica polega na tym, że  zmiany wewnątrz tego profilu mogą być wprowadzane jedynie przez administratora.

Profil Tymczasowy – stosowany jest gdy błąd systemu uniemożliwia załadowanie prawidłowego profilu użytkownika. Profil ten jest kasowany przy każdym wylosowywaniu, więc wszelkie ustawienia wprowadzone przez użytkownika nie zostaną zapamiętane.

O tym jak naprawić uszkodzony profil tak, żeby nie utracić przetrzymywanych tam informacji – dowiesz się w następnym wpisie.

3 komentarze »

[…] Uszkodzony profil lokalny […]

15 września 2010 | 15:36
RADOSŁAW:

JAK NAPRAWIC PROFIL LOKALNY

13 lutego 2011 | 10:58

Witaj Radku.
Napisałem o tym w kolejnym wpisie. Link masz w ostatnim zdaniu wpisu.

Pozdrawiam

15 lutego 2011 | 14:54
Zadaj pytanie / Napisz komentarz